Вечерва точно на полноќ небото ќе се отвори и ќе ви исполни желба


Вечерва точно на полноќ, во очи на Богојавление, небото ќе се отвори и  може да се исполни секоја желба.

 

Точно во 00:00 отоворете го прозорецот, погледнете во небото и посакајте  желба, недвосмислена полна со искрени чувства и верба , и истата ќе се исполни.

Loading...

И за овој празник, Богојавление има многу верувања. Едно од нив е дека ако на овој ден дува северен ветер, годината ќе биде здрава, но ако дува јужен, годината ќе донесе многу болести.

Родна година ќе биде ако е облачно и ако паѓа снег.

Тоа велат преданијата, на Вас е во што ќе верувате.

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

133 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments