Внукот на Тоше сними песна „We are blood“ а денес ја објави целосната верзија (видео)


Еден од доказите дека крвта не е вода е Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески кој ја сними песната со симболичен наслов „We are blood“ (ние сме крв) .

Внукот на македонската поп-икона денеска ја објави целосната верзија на неговата најнова песна „We are blood“, песната ја сними во студиото на познатиот продуцент Енди Рајт во Лондон.

Loading...

Наследникот на Тоше, Кристијан, со кого нашиот популарен пејач често знаеше да пее и свири песната премиерно ќе ја изведе во петок, во ВИП арената „Борис Трајковски“, за кога е закажан концертот во чест Тоше Проески и ќе биде промовиран неговиот албум „Secret place“.

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

166 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments