Евакуирана Ајфеловата кула

Најпознатиот симбол на Париз, Ајфиловата кула попладнево беше евакуирана и затворена, без дополнителни инфромации.

Нема точна причина и објаснување зошто настанала евакуацијата, но медиумите пишуваат дека е забележано сомнително лице како виси на кулата.

Loading...

Полицијата и пожарникарите пристигнаа на местото, додека неидентификуваниот човек продолжи да се качува на кулата, соопшти Ен-Би-Си њуз, повикувајќи се официјалните претставници на Ајфеловата кула и париското обвинителство.

Снимките се страшни, со оглед на тоа што се работи за голема висина.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here