Згодниот 51-годишен Дејвид Гета и колегата Кедрик на плажа во друштво со згодни кубанки (фото-галерија)

Планетарно популарниот француски диџеј Дејвид Гета и неговиот колега, Кедрик Жевре, беа фотографирани на плажа во Мајами во друштво на млади и атрактивни девојки.

51 – гдишниот Гета беше во друштво на долгогодишната девојка, актерка со кубанско потекло, 27-годишната Џесика Ледон, која беше облечена во жешко сино бикини.

Loading...

Гета и Кубанката се во врска од 2015. Една година претходно Гета се разведе од 50 годишната сопруга Кети по 22 години брак. Од овој брак Гета има 13 годишен син, Тим Елвис , и деветгодишна ќерка Енџи.

View this post on Instagram

With my wife Cathy at #grammy

A post shared by David Guetta (@davidguetta) on

Девид Гета и неговата веќе бивша сопруга Кети

39-годишниот Жерве беше во друштво со свршеницата Аријадна Гутерез (26). Колумбиската актерка и манекенка , која е и поранешна Мис на Колумбија, го истакна своето совршено тело во златно – кафеав бикини.

На ова може да се надоврземе и со една песна која баш одговара за погоре прочитаното и виденото:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here