Контроверзната пејачка Шинед О’Конор премина во Ислам и го смени името (фото + видео)


Ирската пејачка Шинејд Оконор објави дека преминала во ислам и го сменила името во Шунада Давит.

51- годишната пејачка која се прослави со хитот „Nothing compares to you“ на Твитер ги објави своите фотографии со хиџаб, како и видео клип на кој пее Азан – молитвен повик.

 

– Изјавувам дека сум горда муслиманка, и тоа е природен крај на патувањето на секој интелегентен теолог. Проучувањето на светите книги од сите вери води како ислам, што значи дека сите други свети книги се излишни- напиша таа на Твитер.

Loading...

51-годишната пејачка е мажена три пати и има четири деца. Станува баба за прв пат во 2015 година.

Дијагностицирана е со биполарно растројство.

Пејачката имала проблематичен живот и постојано споделувала дека била скршена по смртта на мајка си во 1985 година, кога е уште тинејџер.

Таа отворено изјави дека таа и нејзините браќа и сестри биле физички малтретирани од нивните родители во строго католичко семејство.

Пред две години таа беше прогласена за исчезната, а подоцна се појави во едно предградие на Чикаго.

Пејачката во текот на изминатите години отворено зборуваше за нејзините проблеми со менталното здравје.

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

174 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
1
WTF

Comments

comments