Македонскиот идол Виктор Апостоловски го објави спотот за песната „Знам“


Македонскиот идол, Виктор Апостоловски, го објави спотот за песната „Знам“. Тој самиот е целосен автор на музиката и текстот, а го режираше и видеото што го сними во родната Битола. Таму Виктор пред неколку месеци го отвори и своето ново музичко студио.

Спотот немаше да го направам без поддршката на моите пријатели кои и самите се појавуваат во него, со осoбeна благодарност до Огнен Димовски aka OG aka Box Beater и Александар Боровичанин aka ScopeInc aka Кулето.

Loading...

“Ако заболи текстот негде или случајно некој си ја пронајди мувата на капата, тогаш веројатно зборам за неа/него“, рече тој кога го промовираше спотот.

Виктор годинава беше доста активен музички а  ги испеа песните „Бон тон“, In the Name of Love и My Apology. До крајот на  оваа година најави уште една песна.

Во продолжение погледнете го видео записот и слушнете ја песната „Знам“:

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

153 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments