“Паднаа” фејсбук, месинџер и инстаграм


Корисници  од САД, делови од Европа и Јужна Америка  од 13 часот по наше време постојано пријавуваат најразлични проблеми со овие социјални мрежи . Со проблеми се соочуваме и ние, конкретно со прикачување на видеа и објавување постови.  Дали и вие имате некакви проблеми?

Фејсбук официјално го потврди проблемот  а иронично е тоа што официјалното соопштение го објавија на  Твитер. Од  компанијата велат дека се работи на отстранување на проблемите.

Loading...

 

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

84 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments