Петмина луѓе завршиле во болница откако еден маж од Сибир направил план да ја врати бившата девојка така тшо ќе подметне пожар во нејзиниот дом, а потоа ќе ги спаси сите од огнот.

Одбиениот љубовник сега се соочува со пет години затвор поради подметнување пожар.

Loading...

Несреќниот Ромено од сибирскиот град Омсек на полицијата рекол дека под влијание на алкохол смислил план да подметне пожар во зграда, а потоа да се појави како херој спасувајќи ги жителите од пожарот кој следувал.

Тој запалил огин во комуналниот простор на зградата, но не успеал во обидите да го изгасне, присилувајќи ги станарите да повикаат пожарникари.

Полицијата подоцна го уапсила мажот во блиско кафуле.

Властите отвориле кривична истрага, прогласувајќи го инцидентот како чин на хулиганство.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here