Полицијата од Тетово потврди дека девојче се удавило во Вардар бегајќи од кучиња


СВР Тетово потврдува дека 17 годишно девојче од Гостиварско паднало во реката Вардар откако било нападнато од куче скитник.

Настанот се случил вчеравечер околу 19 часот во близина на гостиварската болница. Девојчето, додека се движело по кејот на реката Врадар, било нападнато од куче скитник а во обидот да се одбрани најверојатно изгубило равнотежа и паднало во реката.

Loading...
Фото: Гостивар прес

Потрагата по девојчето траела три часа и во неа биле вклучени жители на Гостивар и околните места како и полициски службеници. Телото на девојчето околу 22 часот било пронајдено од жители на селото Балин дол.

Станува збор за 17 годишната Џејха Меџити која е од гостиварското село Здуње.

Извор: сдк , мвр,

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

167 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments