Полска победник на „Детската Евровизија”, Македонија дванаесетта


Тринаесетгодишната претставничка на Полска Роксана Венгер победи на меѓународниот натпревар за песна на „Детска Евровизија 2018″ со песната „ Anyone I Want To Be”.

Финалето на евровизиското натпреварување се одржа главниот град на Белорусија, Минск.

Loading...

За главната награда „Кристален микрофон” се бореа 20 земји. Македонија ја претставуваше 13- годишната Марија Спасовска од Скопје, со песната ,,Дома”. Со собрани 99 поени, таа го освои 12. место.

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

138 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
1
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments