Првиот снег во Скопје се очекува денеска


Фото: Gossip Архива

Времето денес ќе биде облачно со минусни температури и повремени врнежи од снег во попладневните часови.

Денеска попладне и во текот на ноќта, како и утре претпладне врнежите ќе бидат од снег и повеќе ќе бидат застапени во западните и во јужните делови каде на места ќе се формира снежна покривка.

Температурите ќе се движат од -1 до 6 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно, попладне со услови за провејување на снег, со температура до 2 степена.

Loading...

Од сабота врнежите во пониските места ќе бидат претежно од дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Според прогнозите, до крајот на годинава не очекуваат температури од нулата до десетиот степен, кои на почетокот на јануари ќе одат се пониско кон нулата.

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

89 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments