Од утре ќе биде активирано жолто, а од четврток во некои реони и портокалово ниво за опасност од високи температури. Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе биде сончево и многу топло, а само во петок ќе има зголемена облачност.

Затоа ние ви нудиме 5 идеи како да се разладите во овие летни горештини.

Loading...

Напитоците се приготвуваат многу лесно a главнатa состојка е мраз, многу мраз и овошје по желба.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here