11.1 C
Skopje
Sunday, May 26, 2019
Home Занимливости Русите ќе го казнат Роби Вилијамс поради покажувањето на средниот прст? (видео)

Русите ќе го казнат Роби Вилијамс поради покажувањето на средниот прст? (видео)

Англискиот пејач Роби Вилијамс го остави целиот свет во шок кога го покажа средниот прст во камерата која го снимаше во текот на отворањето на Светското првенство во фудбал.

Loading...

Роби во текот на изведбата го покажа средниот прст, а после овој инцидент социјалните мрежи се вжештија од коментари.

Додека многумина го осудуваат неговото однесување, најверојатно непристојниот гест го направил како одговор на британските таблоиди на критиките “дека им се продал на Русите“.

Британскиот пејач претходно изјавил дека пеењето на отворањето на Мундијалот е “остварување на детскиот сон“.

Само ден откако видео снимката го обиколи целиот свет, многумина се прашуваат дали на Роби му се заканува парична казна.

Британскиот таблоид „Сан“ пишува дека Роби би можел да плати казна во износ од 47.000 евра бидејќи од 2014 година Русија вовела забрана за користење пцости во книжевните дела, на филмското платно, во претставите, но и во сите јавни настапи.

Сепак, Роби би можел да се извлече, бидејќи не е точно одредено кои зборови и гестови се навредливи и казниви.

Robbie Williams – Middle Finger

Robbie Williams – Middle Finger www.gossip.mk

Gepostet von Gossip.mk am Samstag, 16. Juni 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here