Стефан од Некст тајм објави ново видео на фејсбук и инстаграм


Фото: Инстаграм

Често искусните пејачи си задаваат предизвик да отпеат големи светски хитови. Таков е случајот и со фронтменот од братското дуо Некст тајм, Стефан Филиповски.

Тој на својот Инстаграм профил и фејсбук страна објави видео како ја пее безвременската „Show Must Go On“ од Queen. Неговата изведба  собра многу лајкови, како и низа од позитивни коментари.

Обично не ставаме вакви видеа, но овој пат ќе направиме исклучок затоа што Show must go on!!! напишаа Стефан на фејсбук и инстаграм.

Loading...

Ова не е прв пат Стефан да отпее позната песна. Тој, на својот профил на Фејсбук има постирано песна во негова изведба од познатиот музичар Принс, легендарната „Purple Rain“, која оригинално беше снимена во 1984 година.

„Една од моите најголеми желби е да снимиме албум со најдобрите рок балади… Можеби во иднина. Никогаш не е доцна“, напиша Стефан, претставувајќи ја оваа одлична преработка, која можете да ја слушнете горе. Уживајте!

 

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

127 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments