Тијана Дапчевиќ за роденденот наместо со торта, обожавателите ги почести со нова песна – (ВИДЕО)


Тијана за својот роденден на обожавателите им подари песна, која е дел од речиси сечија животна приказна. Безмалку секој од нас го минал тој дел на патот низ животот. Преслушајте ја и можеби ќе се пронајдете и вие себеси. Зашто не сте единствени, што го минале патот од обожавање до презир, од виорот на восхит до вртлогот на немир…

„Среќен да ми е роденденот“.  Наместо торта – нова песна од истите автори кои ја направија „Ресет“, зашто екипата што создава магија, не треба да се менува. Музиката и текстот ги направи Александар Делиќ – Динге, а Махир Сарихоџиќ го спакува сетоа ова во една прекраснотија“ – напиша Tијана на својот Инстаграм профил повикувајќи ги своите фанови да ја преслушаат песната на најзиниот Јутјуб канал и да дадат свое мислење.

Loading...

 

Слушнете ја „Презир“ и погледнете го видеото. Можеби ќе ви се пристори дека сте се погледнале во огледалото на својот живот!

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

192 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments