( ХОРОР ВИДЕО 16+ ) Битбул нападнал мајка и 8 годишна ќерка


Инцидентот се случил на 23 октомври во 09:27 часот во соседството на Кервенсарај – Турција. Ученичката Хатиџе Ајдогду која има 8 години, чекала училишен автобус пред нејзиниот дом за да оди на училиште.

Од патот се појавиле  две кучиња, но само  помалото раса питбул  го нападнало девојчето кое почнало да бега, се сопнело и паднало на тротоарот.

Мајката  Синем Ајдогду која ја видела својата ќерка од прозор, веднаш истрчала да и помогне но и таа била нападната.

Нападот бил снимен од безбедносните камери во близина. Како што се гледа од снимката, нападот траел околу три минути а напомомош дошле и случајните минувачи и сопствениците на околните дуќани но кучето не се откажувало.

Мајаката и ќерката биле префрлени во болницата во Киршехир  каде докторите ги презеле сите мерки за да се санираат сериозните повреди.

Loading...

На малото девојче му била направена операција на ногата и на главата но психичката состојба на мајката и керката воопшто не била добра, изјавиле докторите.

Полициските тимови го нашле кучето и го одзеле од сопственикот по што го предале во центарот за животни.

Еве ја и видео снимката која поради  крајно вознемирувачката содржина е прекриена и сами треба да одлучите дали  да ја погледнете.

Видео од фејсбук:

 

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

124 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments