„ Хрватите ми ставија нож под грло да се појавам во спотот“ Нов видео спот на Владо Јаневски

Владо Јаневски вчера на прес конференција го најави својот концерт што во ВИП Арената “Борис Трајковски” ќе го одржи на 16 март, а со кој ќе прослави 25 години кариера.

Тој исто така го промовираше и спотот за својата најнова песна „Откако си негова“ во режија на Дарио Јанковиќ,  сниман на неколку локации низ Македонија.

Loading...

На Вера Мештеровиќ, Мис на Македонија за 1996 година, и е доверена главната улога во спотот на новата песна, а по долги години и самиот Јаневски се појавува во видеото.

За своето долгогодишно правило, да не се појавува во своите спотови, пејачот на шега рече: „ Хрватите ми ставија нож под грло да се појавам во спотот“, а потоа  објасни дека новата песна е работена и за македонскиот и за хрватскиот пазар, на двата јазика, во студиото на продуцентот Никша Братош.

Без да планирам, испаѓа на секои 4 години да организирам концерт. Немам ништо против колегите од регионот кои ги полнат салите, ама убаво е на голем концерт да прозвучи и македонскиот јазик. Јас сум еден од ретките македонски пејачи кои не се плашат да наполнат сала како ВИП арената „Борис Трајковски, вели Јаневски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here