ЏАСТИН БИБЕР: Нова година, нова тетоважа (ФОТО)


Џастин Бибер ја поздрави 2019-та година со нова тетоважа. Бидејќи папараците забележаа дека има нешто на една од неговите веѓи, што изгледа како хемиска нула, тетоважата открива повеќе детали. Џон Плаши кој правел тетоважи на многу ѕвезди, објави слика на пејачот на Instagram и истакна дека врз неговата десна веѓа пишува “grace”, што во превод од англиски значи височество, елеганција.

“Благодарение на моите клиенти, некои од нив станаа мои најдобри пријатели. Ве сакам сите!”, напиша друг тату артист кој очигледно е автор на чудната тетоважа. Според информациите од некои медиуми, зборот е направен во ноември, но затоа што е многу мал и блед, не паѓа во очите.

View this post on Instagram

Loading...

“2018 was a lot of work for me. Both in tattooing and inner work I thought I would never have to face. So many times wanting to give up asking God to take me home. But then I’m reminded what my purpose in this world is through people like you who get tattooed by me and share your life of struggles, anxieties, lost love ones, memories and victories through these little tattoos that have some of the biggest meaning behind them. Thank you. Thank you to my clients who have become some of my best friends. I love you all! Gods grace is sufficient in our weakness and it is by Gods love we are here for 2019!” -jonboy

A post shared by c/s ∴jon✞boy∴ p/v (@jonboytattoo) on

Најверојатно, новата тетоважа на Џастин Бибер е посветена на неговата сопруга Хејли. Изведувачот одамна е фан на тетоважи. Речиси целото негово торзо е насликано со разни украси и натписи.

WordPress.com

Like it? Share with your friends!

100 shares

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Comments

comments