20.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2019

Корекција на Евровизија: Тамара прва од жирито а седмопласирана на евровизиското финале

Сосема неочекувано, на официјалната страница на Евровизија, европската радиодифузна унија објави грешка во гласањето и коригирани резултати кои се однесуваат токму на...

Пронајдено 1 тон злато, при изградбата на патот Штип-Кочани (Видео)

Во кочанските села Жиганци, Уларци и Чешиново на големо кружат информации за пронајдено речиси 1 тон злато, пронајдено при изградбата на патот...

ТАМАРА: Фала ви на поддршката. Ве сакам. Ќе ве направам горди и во сабота!!!...

Тамара Тодевска влезе во финалето на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел. Со моќната изведба на песната „Горда“, Тамара ги воодушеви присутните...

Вечерва 4-ти пат на евровизија. А се започна на Макфест 1991 година на само...

Тамара Тодевска вечерва четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист. Таа ќе настапи под реден број 17, а придружни...

Придобивки од консумирањето на црно чоколадо

Иако некои нутриционисти не би го класирале чоколадото во категоријата на здрава храна, тоа е одличен избор! Вкусното...

Во синоќешната акцијата на МВР уапсени 4 дилери, 12 менаџери на кафе барови, адвокати,...

Во синоќешната акција на полицијата во која беа уапсени четворица дилери на дрога, од слобода се лишени уште 12-мина кои купувале кокаин,...

Кинезите и Индијците најголеми виновници за значителното зголемување на просекот за консумирање алкохол

Во светот денес се консумира значително поголемо количество алкохол отколку пред 30 години, за што во голема мера придонесуваат Кинезите и Индијците,...

Референдум за легализација на магичните печурки

Американскиот град Денвер ќе одржи референдум со кој може да се легализира употребата на магични печурки. Ако биде успешен, граѓаните веќе нема...

ВО ЖИВО Посетата на папата Франциск на Скопје

Папата Франциск утрово слета на скопскиот аеродром. Скопје е веќе под полициска опсада, безбедноста е на највисико ниво, низ градот може да...

Како мажите носеле шорцеви во 1970-тите – Фото Галерија

Кратките панталони се кратки. Затоа се викаат кратките панталони (шорцеви). Но, машките кратки панталони во 70-тите се кратки на едно ново ниво,...

Stay connected

1,407FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow
Loading...

Latest article

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ НА ОЧИТЕ (и не е баш за верување) СЕ ТОПАТ автомобили...

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од стопени делови на автомобили поради високите температури кои во Кувајт го достигнаа максимумот незабележан досега...

Општина Чаир ке урива диви кафулиња во Скопската чаршија

Општина Чаир најави дека ќе урива диви летни тераси во Старата скопска чаршија. Од Општината испратиле решенија за отстранување на нелегалните градби...

Совршен бронзен тен со овој „природен чадор за сонце“

Не сите имаат совршен тен на кожата, сите ние помалку или повеќе користиме бројни препарати со кои можеме да ги прикриете...

Хороскопски знаци на кои љубовните вештини, им се речиси вродени

И додека некои се трудат и работат на своите љубовни вештини, на овие хороскопски знаци тоа им е речиси вродено.