20.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2019

Пронајдено 1 тон злато, при изградбата на патот Штип-Кочани (Видео)

Во кочанските села Жиганци, Уларци и Чешиново на големо кружат информации за пронајдено речиси 1 тон злато, пронајдено при изградбата на патот...

Тони Зен со нов албум „Од изворот на изборот“ (Видео)

Познатиот хип хоп артист Тони Зен го издаде својот шести по ред соло албум со наслов „Од изворот на изборот“. Албумот е...

Billboard: „Proud“ има потенцијал да го освои првото место на Евровизија 2019.

Светски познатото списание Billboard ја вброи „Proud“ на Тамара Тодевска меѓу песните кои имаат потенцијал да го освојат првото место на Евровизија...

АСАНЖ СЕ ОДМАЗДУВА: ВИКИЛИКС ОБЈАВИ ВИДЕО ЗА „ЛАЖНОТО“ СЛЕТУВАЊЕ НА МЕСЕЧИНАТА

По апсењето на Џулиен Асанж, Викиликс реши да се одмазди објавуваќи нова снимка за „лажното“ слетување на Месечината на американските астронаути...

Тие се враќаат по 19 години. Новите продолженија на Беверли Хилс од 7-ми август

Екипата на една од најпопуларните серии на деведесеттите, Беверли Хилс, се собрала по повод снимањето на новите продолженија. Каналот...

ВО ЖИВО Посетата на папата Франциск на Скопје

Папата Франциск утрово слета на скопскиот аеродром. Скопје е веќе под полициска опсада, безбедноста е на највисико ниво, низ градот може да...

Близначки сакаат да се омажат за ист човек со кој најизменично имаат секс –...

Идентични близначки Ана и Луси Декинке открија дека најизменично имаат сексуалаен однос со нивниот заеднички партнер Бен. 33-годишните близначки...

Брутално секси и провокатива, „намачкана“ со сите бои, и со нов хит тргна да...

Сузана Гавазова дефинитивно тргна во поход на српската естрада. Целта е една, со песна и провокација да ја освои секоја нација во регионот и...

За новата песна и спот Гавазова пронашла инспирација во спотовите на Лепа Брена (видео)

Откако го покори домашниот музички пазар, па направи се што можеше да се направи дома, Сузана Гавазова тргна во освојување на соседството. За тамошната битка...

Тијана Дапчевиќ за роденденот наместо со торта, обожавателите ги почести со нова песна –...

Тијана за својот роденден на обожавателите им подари песна, која е дел од речиси сечија животна приказна. Безмалку секој од нас го минал тој...

Stay connected

1,407FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow
Loading...

Latest article

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ НА ОЧИТЕ (и не е баш за верување) СЕ ТОПАТ автомобили...

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од стопени делови на автомобили поради високите температури кои во Кувајт го достигнаа максимумот незабележан досега...

Општина Чаир ке урива диви кафулиња во Скопската чаршија

Општина Чаир најави дека ќе урива диви летни тераси во Старата скопска чаршија. Од Општината испратиле решенија за отстранување на нелегалните градби...

Совршен бронзен тен со овој „природен чадор за сонце“

Не сите имаат совршен тен на кожата, сите ние помалку или повеќе користиме бројни препарати со кои можеме да ги прикриете...

Хороскопски знаци на кои љубовните вештини, им се речиси вродени

И додека некои се трудат и работат на своите љубовни вештини, на овие хороскопски знаци тоа им е речиси вродено.