21 C
Skopje
Monday, July 6, 2020

ВИДЕО: Жена си го мие га*от на фонтана во центарот на Куманово

Вчера околу пладне жена си го изми задникот на градската чешма во центарот на Куманово, пред очите на голем број на случајни минувачи. Луѓето кои...

“Километри” ги разбранува срцата на Македонските иселеници

 Емотивни стихови пее Влатко Лозаноски во штотуку објавената нова песна насловена едноставно„Километри“, чии автори се неговите долгогодишни соработници Лазар и Магдалена Цветкоски.„Километри“ е визуелизирана со видео што...

Македонскиот идол Виктор Апостоловски го објави спотот за песната „Знам“

Македонскиот идол, Виктор Апостоловски, го објави спотот за песната „Знам“. Тој самиот е целосен автор на музиката и текстот, а го режираше и видеото што...

Тајзи го фаќа параноја …..

Македонскиот пејач Тајзи  во само две недели промовираше три нови песни: “Мој живот, моја ствар”, дуетот со Викторија Лоба “Каде сме ние”, а денеска...

НБА кошаркар спиел со 341 жена: Сопругата знаела само за 8 неверства на сопругот

Бренди и Џејсон Максијел (поранешен НБА кошаркар) биле во врска цели 17 години започнале да се забавуваат уште како тинејџери а се венчале во...

Тие се враќаат по 19 години. Новите продолженија на Беверли Хилс од 7-ми август

Екипата на една од најпопуларните серии на деведесеттите, Беверли Хилс, се собрала по повод снимањето на новите продолженија. Каналот...

Брутално секси и провокатива, „намачкана“ со сите бои, и со нов хит тргна да...

Сузана Гавазова дефинитивно тргна во поход на српската естрада. Целта е една, со песна и провокација да ја освои секоја нација во регионот и...

Кој ја оживеа песната издадена 2014 година

"Имагинацијата" е песна од англиската електронска музичка продукција дуо Горгон Сити. Вокалите се на јужно-Лондонскиот вокалистот Катми Мендита, песната е од нивниот деби студиски...

За новата песна и спот Гавазова пронашла инспирација во спотовите на Лепа Брена (видео)

Откако го покори домашниот музички пазар, па направи се што можеше да се направи дома, Сузана Гавазова тргна во освојување на соседството. За тамошната битка...

Викторија Лоба и Тајзи го промовираа летниот хит „Каде сме ние“

 „Каде сме ние“ е новиот летен хит на Викторија Лоба и раперот Тајзи за кој се одржа промоција на видео записот и песната во...

Stay connected

1,587FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow

Latest article

Чувар куќа и мед за хемороиди, желудник, тироидеа и цисти

Чувар куќа може да се користи за лечење на висока температура и грозница, против крварење во носот, за регулирање на крвниот притисок,...

(ВИДЕО) Фуркан Салиу влезе во Инфективна на интензивна нега и од прва долови што...

Новинарот Фуркан Салиу влезе во Инфективната клиника Скопје, на одделението за Интензивна нега каде што се лекуваат најтешко болните од Корона. Притоа...

Тамара Тодевска ја објави англиската верзија на новиот сингл

Пред некој ден, македонската пејачка ги израдува фановите со нова песна, насловена „Слобода“. Песната, која ќе биде дел од нејзиниот трет...

РАЗРЕШЕН РЕИСОТ СУЛЕЈМАН РЕЏЕПИ КОЈ ГО ПРОГЛАСИ КОВИД-19 ЗА МРТОВ

Поглаварот на Исламската верска заедница(ИВЗ) Сулејман Реџепи е разрешен од функцијата. До избор на нов претседател функцијата ќе ја извршува гостиварскиот муфтија...