21 C
Skopje
Monday, July 6, 2020

Преспа по невремето (Фото – Видео)

Големо невреме доцна синоќа го зафати и преспанскиот регион. Од автокампот Крани кај Преспа доаѓаат ведео материјали и слики...

Тамара ја утна македонската химна, за ова може да добие три години затвор

Според членот 178 од Кривичниот законик тој што „со исмејување намерно ќе ја изложи на подбив Република Македонија, нејзиното знаме, грб или...

Сергеј ја гризна Лила Филиповска за задникот

Деновиве, Инстаграм профилите на Лила Филиповска, Сергеј Варошлија и Боки 13-ка се преполни со фотографии и видеа од нивното заедничко летување во...

Елеонора од Кратово, наследничката на Есма си го промени името и сними нова песна...

Елеонора Мустафовска од Кратово, ученичка на легендарната кралица на ромската песна, Есма Реџепова – Теодосиевска, си го промени името и тргна да...
Вардар

ЛУДИЛО ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА НА ВАРДАРЦИ И НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар слават во соблекувална, Македонците слават на плоштад. Утре ги чекаме нашите јунаци за заднички да го прославиме овој...

Арнолд Шварценегер на 71 година стана рапер „Pump It Up“ – видео

Славниот холивудски актер Арнолд Шварценегер на 71 година сними рап песна со австрискиот пејач Андреас Габалиер. Во песната славниот...

Го имаме Македонскиот Хит на Годината “КАДЕ СТЕ СЕГА ВИЕ КУЧКИТЕ?” ВИДЕО

Гангста баирски трап испреплетен со мрежасти чорапи, пиштоли, бесни коли и јак текст.... Поради "одличните" реакции...

Видео: “Копито” – Новата песна на Сара Мејс и Принц (бонус: Сања Лазања и...

Александар Ристовски – Принц и Сара Мејс ја промовираа песната и спотот за песната “Копито“. Сите се прашуваа каков ќе биде спотот...

Евакуирана Ајфеловата кула

Најпознатиот симбол на Париз, Ајфиловата кула попладнево беше евакуирана и затворена, без дополнителни инфромации. Нема точна причина и објаснување...

Британски „Телеграф“ : Настапот на Мадона на Евровизија беше срамен и разочарувачки. (оргиналното видео+пародија)

Поп кралицата Мадона фалшираше на специјалниот настап на финалето на Евровизија вечерва во Тел Авив. Мадона е специјална гостинка...

Stay connected

1,587FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow

Latest article

Чувар куќа и мед за хемороиди, желудник, тироидеа и цисти

Чувар куќа може да се користи за лечење на висока температура и грозница, против крварење во носот, за регулирање на крвниот притисок,...

(ВИДЕО) Фуркан Салиу влезе во Инфективна на интензивна нега и од прва долови што...

Новинарот Фуркан Салиу влезе во Инфективната клиника Скопје, на одделението за Интензивна нега каде што се лекуваат најтешко болните од Корона. Притоа...

Тамара Тодевска ја објави англиската верзија на новиот сингл

Пред некој ден, македонската пејачка ги израдува фановите со нова песна, насловена „Слобода“. Песната, која ќе биде дел од нејзиниот трет...

РАЗРЕШЕН РЕИСОТ СУЛЕЈМАН РЕЏЕПИ КОЈ ГО ПРОГЛАСИ КОВИД-19 ЗА МРТОВ

Поглаварот на Исламската верска заедница(ИВЗ) Сулејман Реџепи е разрешен од функцијата. До избор на нов претседател функцијата ќе ја извршува гостиварскиот муфтија...