21 C
Skopje
Monday, July 6, 2020

“Километри” ги разбранува срцата на Македонските иселеници

 Емотивни стихови пее Влатко Лозаноски во штотуку објавената нова песна насловена едноставно„Километри“, чии автори се неговите долгогодишни соработници Лазар и Магдалена Цветкоски.„Километри“ е визуелизирана со видео што...

Промовирана евровизиската песна „Lost and found“

Промовирана песната „Lost and found“ со којашто Ај Кју ќе ја претстават Македонија на 63-тото издание на Изборот за песна на Евровизија, коешто ќе...

Кој ја оживеа песната издадена 2014 година

"Имагинацијата" е песна од англиската електронска музичка продукција дуо Горгон Сити. Вокалите се на јужно-Лондонскиот вокалистот Катми Мендита, песната е од нивниот деби студиски...

ВИДЕО: Околу 150 килограми дрога пронајдени во Арачиново

Основното јавно обвинителство – Скопје во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија и Одделот за криминалистичка полиција –...

Две лица загинаа, лекарите се борат за животот на трето лице (ВИДЕО)

На традиционалното новогодишно капење во Риека две лица загинаа, лекарите се борат за животот на трето лице, а неколкумина се повредени.  Се чини дека до...

Stay connected

1,587FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow

Latest article

Чувар куќа и мед за хемороиди, желудник, тироидеа и цисти

Чувар куќа може да се користи за лечење на висока температура и грозница, против крварење во носот, за регулирање на крвниот притисок,...

(ВИДЕО) Фуркан Салиу влезе во Инфективна на интензивна нега и од прва долови што...

Новинарот Фуркан Салиу влезе во Инфективната клиника Скопје, на одделението за Интензивна нега каде што се лекуваат најтешко болните од Корона. Притоа...

Тамара Тодевска ја објави англиската верзија на новиот сингл

Пред некој ден, македонската пејачка ги израдува фановите со нова песна, насловена „Слобода“. Песната, која ќе биде дел од нејзиниот трет...

РАЗРЕШЕН РЕИСОТ СУЛЕЈМАН РЕЏЕПИ КОЈ ГО ПРОГЛАСИ КОВИД-19 ЗА МРТОВ

Поглаварот на Исламската верска заедница(ИВЗ) Сулејман Реџепи е разрешен од функцијата. До избор на нов претседател функцијата ќе ја извршува гостиварскиот муфтија...