28.2 C
Skopje
Friday, August 23, 2019

Денес и утре врнежливо со грмежи и ветер

Обилни врнежи од дожд  проследени со грмотевици ја зафатија Тиквешијата од доцна синоќа, а дождот сеуште паѓа. Тиквешани се вознемирени од невремето во најлозарскиот...

Температурaтa денеска до 37 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер, вели прогнозата...

Рекордни 47 степени во централниот дел на Португалија.

Повеќе од 740 пожарникари денеска се борат со шумски пожари во јужниот дел на Португалија, каде температурите достигнаа рекордно ниво, како и во остатокот...

Србија се подготвува за големо невреме

Градскиот штаб за вонредни ситуации во Белград утрово одржа седница поради најавеното невреме. Градските служби се во состојба на зголемена подготвеност. Надлежните уверуваат дека нема...

Вечерва невреме со поројни дождови

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР)  издаде предупредување за невреме со пороен дожд и грмежи попладнево и вечерва. Според метеоролозите, со невремето ќе бидат зафатени...

УХМР најави нови временски неприлики

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне ќе има повремен дожд, а локално ќе биде и нестабилно со пороен...

Пороен дожд во Виничко, Гостиварско, Крива Паланка и Демир Хисар

Нестбилно време проследено со пороен дожд и грмежи попладнево имаше во виничкиот регион, Гостиварско, Крива Паланка и во демирхисарското подрачје. Утре времето ќе биде сончево...

Stay connected

1,426FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
98FollowersFollow
Booking.com

Latest article

Нов вирус ја вклучува камерата додека гледате порно а видеата може да се појават...

На интернет се појави нов вирус кој може да ја вклучи вашата камера и да ве снима ако посетите порно-страница. Видео...

Го сруши рекордот за најдолго седење во кутија полна со лед

Австрискиот атлетичар Јозеф Коберл го сруши светскиот рекорд за најдолго седење во кутија полна со лед. На 10 Август...

Им дошла на гости низ врата, а за излегување направила дупка во ѕидот...

Викендов црна мечка влегла во куќа во американската држава Колорадо и избегала од неа така што направила голема дупка во ѕидот.

Хари Стајлс за да се одбрани од обожувателките, ангажирал вистински џин.

Иако пејачот Хари Стајлс е висок 183 сантиметри , покрај телохранителот висок 30 сантиметри повеќе изгледа како џуџе.