24 C
Skopje
Friday, April 26, 2019
Home Занимливости

Занимливости

Исповед на стјуардеса: Во летовите со богаташите неморалните понуди се дел од работата

Емилија Џорџ работела за бројни приватни летови како стјуардеса,а за британскиот „Телеграф“ се одлучи да открие се што се случува во...

Децата ни се црни – сите мислат жената ме изневерува но мене не ми...

Арон и Рајчел Халберт, кои се инаку белци и евангелисти, раскажале неверојатна приказна за тоа како и зашто одлучиле да посвојат...

Ова лице се бара за убиство на славниот американски рапер Ермијас Асгедом – Нипси

Полицијата трага по осомничениот 29-годишен Ерик Холдер за убиство на раперот Нипси Хасл, кој беше застрелан пред неговиот бутик во Лос Анџелес...

Како настанал Денот на шегата и каква е неговата историја?

Општопознато е која е целта на Први април – среќа и смеење, но не е познато од каде потекнува и како настанал.

Цела навивачка група за Спектакуларно запросување во Охрид (ВИДЕО)

Член на навивачката група Рибари со факли и песна од другарите од трибина, ја запроси својата девојка во охридската чаршија по мечот...

Не, не е шега: Oд 1 Април нема гледање порно на интернет!?

Британските власти со „помош“ на “Porn Block” се обидуваат на да го спречат гледањето на порно филмови на Британците помлади од 18...

Неверојатни Скулптури од Растенија (фото-галерија)

Дали мислевте дека скулптурите можат да се направат само од бетон,мермер, челик...? Овие ремек дела се дел од...

1500 евра неделно за учество во реално шоу а куќата ќе ја добијат со...

Двојката за која зборува целиот регион, поради разликата од 53 години, од понеделникот стана дел од реалното шоу „Парови“.

НАСА откри нова планета слична како нашата (Видео)

Вселенскиот телескоп Кеплер од НАСА откри планета слична на нашата Земја која кружи околу својата блиска ѕвезда во Goldilocks зоната погодна за...

Мајли Сајрус со нова гола фотка, овојпат не е сама и покажува многу повеќе

Во нејзин контроверзен и провокативен стил, Мајли Сајрус гола на плажа ги најави своите идни работни планови. Мајли пред...

Stay connected

1,338FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow

Latest article

Како мажите носеле шорцеви во 1970-тите – Фото Галерија

Кратките панталони се кратки. Затоа се викаат кратките панталони (шорцеви). Но, машките кратки панталони во 70-тите се кратки на едно ново ниво,...

Овој пар засади над 2 милиони дрвја и направи животните да се вратат во...

Поради интензивното уништување на шумите, секоја година губиме илјадници хектари шума, предизвикувајќи многу животни да ги загубат своите живеалишта. За жал, само...

Декорирајте ги велигденските јајца со помош на кокосово масло и зелка. (Видео)

Видео туторијал како да ги декорирате велигденските јајца со помош на кокосово масло и зелка...