20.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2019

Храна со висока содржина на протеини за да го одржите вашето здравје

Без разлика каква исхрана практикувате, протеините се неизбежни макронутриенти ако сакате да го одржите вашето здравје, да го контролирате апетитот и да...

Кинезите и Индијците најголеми виновници за значителното зголемување на просекот за консумирање алкохол

Во светот денес се консумира значително поголемо количество алкохол отколку пред 30 години, за што во голема мера придонесуваат Кинезите и Индијците,...

Револуционерни кондоми кои ја менуваат бојата ако партнерот е заразен

Сексот е пријатна и прекрасна активност која им помага на луѓето да ја зајакнат својата врска и нема ништо погрешно во тоа...

Народен рецепт за долговечност со само 3 состојки

Оваа лековита мешавина се подготвува од четвртина лажичка куркума, се додава 1/2 лажичка квалитетно маслиново масло и малку бибер. Овие состојки се...

Сакате промена во животот? Еве кратко упатство како да го направите тоа

Не треба да жалите премногу за одлуките кои сте ги донеле во минатото и не можете да ги промените. Но доаѓа момент...

За добра форма ви требаат само 3 минути интензивно вежбање!

Извор: Убавина и здравје Добра вест за оние кои не успеваат да издвојат половина час дневно за да...

Што е подобро за здравјето, брзото одење или трчањето?

Брзо одење или пак трчање? Која е подобрата опција за вашето здравје? Според истражувањата иако од двете опции ќе имате бенефит, ако...

Подобрете го здравјето со лесни тренинзи

Сите сме свесни за предностите од вежбањето, конечно временските услови дозволуваат и да излеземе надвор и да направиме некоја физичка активност.

Депресивни сте? Ако одговорот е ДА, тогаш ви фали витамин Д

Витаминот Д заради своето значење е ставен на списокот на есенцијални лекови на Светската здравствена организација. Овој витамин е суплемент кој не...

Грип или први знаци на морбили – како да се препознаат симптомите?

Скопје се соочува со епидемија на морбили a oд денеска важи мерката со која се воведува забрана за носење на сите невакцинирани деца од...

Stay connected

1,407FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow
Loading...

Latest article

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ НА ОЧИТЕ (и не е баш за верување) СЕ ТОПАТ автомобили...

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од стопени делови на автомобили поради високите температури кои во Кувајт го достигнаа максимумот незабележан досега...

Општина Чаир ке урива диви кафулиња во Скопската чаршија

Општина Чаир најави дека ќе урива диви летни тераси во Старата скопска чаршија. Од Општината испратиле решенија за отстранување на нелегалните градби...

Совршен бронзен тен со овој „природен чадор за сонце“

Не сите имаат совршен тен на кожата, сите ние помалку или повеќе користиме бројни препарати со кои можеме да ги прикриете...

Хороскопски знаци на кои љубовните вештини, им се речиси вродени

И додека некои се трудат и работат на своите љубовни вештини, на овие хороскопски знаци тоа им е речиси вродено.