16.1 C
Skopje
Thursday, July 18, 2019
Home Здравје

Здравје

Моќен домашен напиток за детоксикација на телото и намалување на килограмите

Овој напиток има богат состав на хранливи намирници, витамини, влакна и минерали, успешно гo елиминира вишокот килограми, го намалува крвниот притисок...

Храна со висока содржина на протеини за да го одржите вашето здравје

Без разлика каква исхрана практикувате, протеините се неизбежни макронутриенти ако сакате да го одржите вашето здравје, да го контролирате апетитот и да...

Кинезите и Индијците најголеми виновници за значителното зголемување на просекот за консумирање алкохол

Во светот денес се консумира значително поголемо количество алкохол отколку пред 30 години, за што во голема мера придонесуваат Кинезите и Индијците,...

Револуционерни кондоми кои ја менуваат бојата ако партнерот е заразен

Сексот е пријатна и прекрасна активност која им помага на луѓето да ја зајакнат својата врска и нема ништо погрешно во тоа...

Народен рецепт за долговечност со само 3 состојки

Оваа лековита мешавина се подготвува од четвртина лажичка куркума, се додава 1/2 лажичка квалитетно маслиново масло и малку бибер. Овие состојки се...

Сакате промена во животот? Еве кратко упатство како да го направите тоа

Не треба да жалите премногу за одлуките кои сте ги донеле во минатото и не можете да ги промените. Но доаѓа момент...

За добра форма ви требаат само 3 минути интензивно вежбање!

Извор: Убавина и здравје Добра вест за оние кои не успеваат да издвојат половина час дневно за да...

Што е подобро за здравјето, брзото одење или трчањето?

Брзо одење или пак трчање? Која е подобрата опција за вашето здравје? Според истражувањата иако од двете опции ќе имате бенефит, ако...

Подобрете го здравјето со лесни тренинзи

Сите сме свесни за предностите од вежбањето, конечно временските услови дозволуваат и да излеземе надвор и да направиме некоја физичка активност.

Депресивни сте? Ако одговорот е ДА, тогаш ви фали витамин Д

Витаминот Д заради своето значење е ставен на списокот на есенцијални лекови на Светската здравствена организација. Овој витамин е суплемент кој не...

Stay connected

1,415FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
95FollowersFollow
Loading...

Latest article

Бркотница со САТАР во т.ц. Лептокарија

Сцена како од филмовите можеше да се види денеска во трговскиот ценар Лептокарија во Скопје. Маж и жена, најверојатно...

Нов рекорд во гинис за најстрмна улица на светот

Улица во северозападен Велс, која е предизвик и за најспремните пешаци и велосипедисти, и официјално е прогласена за најстрмна на светот. Форд...

Прес на ЈО: Боки 13 и Зоран Милевски побарале 8 милиони евра од сведокот...

Како што кажа обвинителката за организиран криминал Вилма Рускоска, првоосомничениот го искористил своето влијание кај јавен обвинител зел 1,5 милиони евра од...

Ликот на компјутерски гениј кој беше кастриран зошто бил геј, ќе биде на нова...

Алан Туринг, англиски математичар и компјутерски научник кој по Втората светска војна беше осуден според застарени хомофобични закони, ќе се најде на...