16.1 C
Skopje
Thursday, July 18, 2019

“Кашла како куче” – пациент добил ваква дијагноза од својот лекар (Фото)

На социјалните мрежи, мајка од Кичево постираше дијагноза од лекар во која во анамнезата е наведено "Кашла како куче" Овој опис на дијагноза, уште еднаш...

Чудесен напиток од мед и цимет за слабеење

Веројатно сите знаат колку медот е здрав, но за користа на циметот малкумина знаат. Постојат многу корисни својства на овој зачин – го подобрува...

Можат ли веганите да ја сварат мрачната приказна за тоа од каде доаѓа нивната...

Постојат бројни причини зошто луѓето одлучуваат да станат вегани, но една од најчестите се однесува на бруталноста кон животните. Голем дел од веганите се гордеат...

Не чувајте го мобилниот телефон во задниот џеб

Луѓето најчесто го чуваат мобилниот телефон во задниот џеб од панталоните, што е погрешно, зашто тие уреди и онака имаат екрани чувствителни на допир, но...

Пишувањето пред спиење не’ ослободува од лоши мисли

Доколку имате емоционален товар од кој со години не можете да се ослободите и тој само се таложи во вашите мисли, се што треба...

Нивото на интелегенција кај младите се намалува

Ново истражување во Норвешка покажало дека нивото на интелегенција кај младите луѓе се повеќе се намалува. Во изминатите 90 години интелегенцијата кај младите рамномерно се...

Здравствени придобивки од циметот

Карактеристичната егзотична арома на циметот делува како магнет и магично привлекува обожаватели околу себе. Но, освен што циметот шармира со својата сладникава миризба и...

Водата со ѓумбир спречува 7 болести

Доволно е само една чаша секое утро и ќе го поштедите телото од многу сериозни заболувања. На сите ни е добро познато колку ѓумбирот е...

Здрав црн дроб, здраво и среќно тело. Еве како да го исчистите црниот дроб

Пробајте некои од овие неверојатни хранливи материи за црниот дроб, и дефинитивно ќе ја почувствувате разликата. Запомнете, само затоа што ги вметнувате овие моќни...

Дознајте кои намирници се „чувари“ на здравјето на црниот дроб

Црниот дроб е втор по големина орган во човековото тело. Благодарение на работата на црниот дроб, се извршуваат голем број функции вклучувајќи: нормално одвивање...

Stay connected

1,415FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
95FollowersFollow
Loading...

Latest article

Бркотница со САТАР во т.ц. Лептокарија

Сцена како од филмовите можеше да се види денеска во трговскиот ценар Лептокарија во Скопје. Маж и жена, најверојатно...

Нов рекорд во гинис за најстрмна улица на светот

Улица во северозападен Велс, која е предизвик и за најспремните пешаци и велосипедисти, и официјално е прогласена за најстрмна на светот. Форд...

Прес на ЈО: Боки 13 и Зоран Милевски побарале 8 милиони евра од сведокот...

Како што кажа обвинителката за организиран криминал Вилма Рускоска, првоосомничениот го искористил своето влијание кај јавен обвинител зел 1,5 милиони евра од...

Ликот на компјутерски гениј кој беше кастриран зошто бил геј, ќе биде на нова...

Алан Туринг, англиски математичар и компјутерски научник кој по Втората светска војна беше осуден според застарени хомофобични закони, ќе се најде на...