23 C
Skopje
Friday, August 23, 2019

Хаварија во Архивата на Радио Кавадарци. “Ненамерно” се избриша сите песни на Тамара

Главната уредничка  на Радио Кавадарци, Трајанка Ѓорчева Митрова преку Фејсбук кажа дека песните на Тамара Тодевска ненамерно се избришани од архивата...

Елеонора од Кратово, наследничката на Есма си го промени името и сними нова песна...

Елеонора Мустафовска од Кратово, ученичка на легендарната кралица на ромската песна, Есма Реџепова – Теодосиевска, си го промени името и тргна да...

Истражување: Луѓето престануваат да откриваат нова музика по 30-та година

Музичката индустрија цело време се стреми кон промовирање нови артисти, но едно ново истражување покажа дека тоа допира до само одреден дел...

Арнолд Шварценегер на 71 година стана рапер „Pump It Up“ – видео

Славниот холивудски актер Арнолд Шварценегер на 71 година сними рап песна со австрискиот пејач Андреас Габалиер. Во песната славниот...

Го имаме Македонскиот Хит на Годината “КАДЕ СТЕ СЕГА ВИЕ КУЧКИТЕ?” ВИДЕО

Гангста баирски трап испреплетен со мрежасти чорапи, пиштоли, бесни коли и јак текст.... Поради "одличните" реакции...

Видео: “Копито” – Новата песна на Сара Мејс и Принц (бонус: Сања Лазања и...

Александар Ристовски – Принц и Сара Мејс ја промовираа песната и спотот за песната “Копито“. Сите се прашуваа каков ќе биде спотот...

Кајмаковски се врати на својата прва љyбoв!

Како бoмбa одекна веста пред неколку години кога пејачот и победникот на популарното шоу „Х фактор“, Даниел Кајмакоски се жени и ќе...

Корекција на Евровизија: Тамара прва од жирито а седмопласирана на евровизиското финале

Сосема неочекувано, на официјалната страница на Евровизија, европската радиодифузна унија објави грешка во гласањето и коригирани резултати кои се однесуваат токму на...

Британски „Телеграф“ : Настапот на Мадона на Евровизија беше срамен и разочарувачки. (оргиналното видео+пародија)

Поп кралицата Мадона фалшираше на специјалниот настап на финалето на Евровизија вечерва во Тел Авив. Мадона е специјална гостинка...

Долго време бевме на врвот но гласовите од публиката го урнаа сонот: Холандија прва,...

Иако после гласовите од жирито Македонија беше на 2. место, сепак, гласовите од публиката од телевоутингот беа пресудни и нашата Тамара Тодевска...

Stay connected

1,426FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
98FollowersFollow
Booking.com

Latest article

Нов вирус ја вклучува камерата додека гледате порно а видеата може да се појават...

На интернет се појави нов вирус кој може да ја вклучи вашата камера и да ве снима ако посетите порно-страница. Видео...

Го сруши рекордот за најдолго седење во кутија полна со лед

Австрискиот атлетичар Јозеф Коберл го сруши светскиот рекорд за најдолго седење во кутија полна со лед. На 10 Август...

Им дошла на гости низ врата, а за излегување направила дупка во ѕидот...

Викендов црна мечка влегла во куќа во американската држава Колорадо и избегала од неа така што направила голема дупка во ѕидот.

Хари Стајлс за да се одбрани од обожувателките, ангажирал вистински џин.

Иако пејачот Хари Стајлс е висок 183 сантиметри , покрај телохранителот висок 30 сантиметри повеќе изгледа како џуџе.