24 C
Skopje
Friday, April 26, 2019

Дизајнерот Марк Џејкобс стапи во брак со партнерот Чарли

Марк Џејкобс и Чарли Дефранческо стапија во брак на церемонија во Њујорк. Парот беше во врска скоро 4 години.

Неверојатни Скулптури од Растенија (фото-галерија)

Дали мислевте дека скулптурите можат да се направат само од бетон,мермер, челик...? Овие ремек дела се дел од...

Џенифер Лопез ќе се мажи по четврти пат

Џенифер Лопез го прифати предлогот за брак на Алекс Родригез. Популарниот пар се вери на романтично патување на Бахамите.

Ркиичка, мезе, муабет. Вака се гледа фудбал од вип ложа на Стадионот во Кратово...

Ракиичка, мезе, муабет и прволигашки фудбал. И тоа го има во мак - фудбалот. Кога нема ништо интересно на теренот, тогаш...

Бизарна смрт: Се прослави со искачување по планини во бикини, а умре од смрзнување...

Триесет и шестгодишната Џиџи Ву, позната под името „планинарка во бикини“, загинала додека се обидувала да се качи на планината Јушан. Таа стана славна на Интернет качувајќи...

Gossip.mk Со детална сторија во врска со порно сапуницата Карлеуша – Огнен (фото галерија...

Ова со порно скандалот за Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш станува интересно. Се обидовме да сврземе крај со крај во врска со случајот...

ЏАСТИН БИБЕР: Нова година, нова тетоважа (ФОТО)

Џастин Бибер ја поздрави 2019-та година со нова тетоважа. Бидејќи папараците забележаа дека има нешто на една од неговите веѓи, што изгледа како хемиска...

Фото приказна за Мистериозниот напуштен остров во Њујорк кој се користел за изолација на...

Во Њујорк има вкупно 36 ненаселени острови и 42 кои се користат за  трговија. Во оваа сторија пишуваме за еден мистериозен остров со трагична...

Авио компанија отпушти шестмина вработени поради лажни фотографии објавени на твитер

Вработените во Ријанер , кои спиеја на под и чии фотографии беа објавени на Твитер , добија откази од компанијата. Од комапнијата објаснуваат дека вработените...

Ронадло и Георгина имаат нов скап домашен миленик, „грдата“ мачка Алегриа – Фото

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо и неговата убава свршеница Георгина се пофалија со нов член во семејството. Во домот на мегапопуларната двојка во Торино...

Stay connected

1,338FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow

Latest article

Како мажите носеле шорцеви во 1970-тите – Фото Галерија

Кратките панталони се кратки. Затоа се викаат кратките панталони (шорцеви). Но, машките кратки панталони во 70-тите се кратки на едно ново ниво,...

Овој пар засади над 2 милиони дрвја и направи животните да се вратат во...

Поради интензивното уништување на шумите, секоја година губиме илјадници хектари шума, предизвикувајќи многу животни да ги загубат своите живеалишта. За жал, само...

Декорирајте ги велигденските јајца со помош на кокосово масло и зелка. (Видео)

Видео туторијал како да ги декорирате велигденските јајца со помош на кокосово масло и зелка...