20.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2019

Вечерва 4-ти пат на евровизија. А се започна на Макфест 1991 година на само...

Тамара Тодевска вечерва четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист. Таа ќе настапи под реден број 17, а придружни...

Тие се враќаат по 19 години. Новите продолженија на Беверли Хилс од 7-ми август

Екипата на една од најпопуларните серии на деведесеттите, Беверли Хилс, се собрала по повод снимањето на новите продолженија. Каналот...

Дунавка до Г`уевски медиумите: Сакам да Ве гледам како плачете. Селфито со Папата и...

Селфито со Папата и останатите ексклузивни фотографии ќе бидат објавени во мојата нова книга ,,Приказните од Ленинова,, .

“Дупер” поради најпатетична причина ја избракаа тапанарката и останаа без договор со Авалон

„Авалон продукција“ објави дека го раскинал договорот со македонската група „Дупер“, откако од неа беше избркана тапанарката Мартина Баракоска.

Фановите во шок: Лени Крaвиц се сликаше и пееше низ Стaрa скопскa чaршијa

Вечерва е концертот на светски познатиот музичар Лени Кравиц. Тој пристигна во нашата земја, два дена порано пред долгонајавуваниот концерт закажан во...

Кристијано Роналдо објави фотографија од одморот во Дубровник

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез вчера пристигнаа во Дубровник каде ќе останат неколку денови. Португалецот и неговата девојка во...

Двејн Џонсон: “Навикни се на татините раце малечко, тие секогаш ќе ти го чуваат...

Двејн Џонсон со неодолива фотографија и порака ѝ го честиташе првиот роденден на ќеркичката Тија. 46-годишниот актер, познат и...

Меган Маркл се породила во тајност

Војвотката од Сасекс и принцот Хари пред неколку дена објавија дека деталите околу раѓањето на нивното прво дете ќе ги сочуваат во...

Брејк стана татко по 3-ти пат

Дарко Гелев – Брејк и неговата сопруга Драгана Клопчевска има за што да се радуваат. Познатиот македонски пар го доби своето второ...

Бали Бег и Неџла излегоа од болницата со синот Каран

Актерите Фахрие Евџан и Бурак Озчивит, вчера заедно со својот син излегоа од блоницата во која Фахрие се породи пред неколку дена.

Stay connected

1,407FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow
Loading...

Latest article

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ НА ОЧИТЕ (и не е баш за верување) СЕ ТОПАТ автомобили...

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од стопени делови на автомобили поради високите температури кои во Кувајт го достигнаа максимумот незабележан досега...

Општина Чаир ке урива диви кафулиња во Скопската чаршија

Општина Чаир најави дека ќе урива диви летни тераси во Старата скопска чаршија. Од Општината испратиле решенија за отстранување на нелегалните градби...

Совршен бронзен тен со овој „природен чадор за сонце“

Не сите имаат совршен тен на кожата, сите ние помалку или повеќе користиме бројни препарати со кои можеме да ги прикриете...

Хороскопски знаци на кои љубовните вештини, им се речиси вродени

И додека некои се трудат и работат на своите љубовни вештини, на овие хороскопски знаци тоа им е речиси вродено.