12.9 C
Skopje
Wednesday, March 20, 2019

Крушево го одбележува 38. роденден на Тоше Проески

Во тешко пристапното Крушево поради обилните врнежи од снег денеска беше одбележана 38 годишнината од раѓањето на балканската поп ѕвезда Тоше Проески. Неговите поддржувачи членови...

Бизарна смрт: Се прослави со искачување по планини во бикини, а умре од смрзнување...

Триесет и шестгодишната Џиџи Ву, позната под името „планинарка во бикини“, загинала додека се обидувала да се качи на планината Јушан. Таа стана славна на Интернет качувајќи...

Ова е вистинската причина зошто седиштата во авионите се со сина боја

Дали некогаш сте обрнале внимание на бојата на седиштата во авионите? Авионите на скоро сите големи авиокомпании имаат сини седишта. И тоа не е случајно. Сината...

Gossip.mk Со детална сторија во врска со порно сапуницата Карлеуша – Огнен (фото галерија...

Ова со порно скандалот за Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш станува интересно. Се обидовме да сврземе крај со крај во врска со случајот...

28М лајкови: Обично јајце е новата „најлајкувана“ фотка на „Инстаграм“ Кејли Џенер збесна и...

До неодамна најлајкувана фотографија на „Инстаграм“ беше на фотографијата на Кајли Џенер на која ја држи ќерката за рака. Неодамна на Инстаграм се појави профил...

Амди Бајрам: С. Р. Македонија е моја визија уште од 1996 година (видео)

На годинешниот ромски бал, претседателот на партијата Сојузот на Ромите на Македонија им го честиташе на сите новото име Република Северна Македонија, истакнувајќи дека...

Снег во Пустина: Овие неверојатни фотографии од Аризона може да претставуваат сериозен проблем

Вообичаено не се очекува снежни врнежи на место како Аризона, но минатата недела мајката природа одлучи да направи мало изненадување за локалното население, со...

НЕПОЗНАТИ ФАКТИ за зимскиот класик „Сам дома“: Црно белиот филм кој се појавува во...

За многумина од нас, култниот новогодишен игран филм “Сам дома” е исто толку важен дел од божиќната атмосфера како и елката. Филмската серија со Меколи...

Нејзиниот татко сакал син, па ја полеал со киселина како бебе! Вака денес изгледа...

Живее во Мумбај, во западна Индија, каде собира средства за реконструктивна хирургија и води Фондација за жртви од напад на киселина, која досега посредувала...

(Видео) Новинар на „Си-ен-ен“ пијан водеше пренос во живо од новогодишната ноќ

Новинарот на „Си-ен-ен“, Андерсон Купер беше пијан за време на преносот на новогодишната ноќ од њујоршкиот Тајмс сквер откако тој и другиот водител пиеја...

Stay connected

1,225FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
95FollowersFollow

Latest article

Излезе новата песна и спот на Андријана Јаневска

Загреб е дестинацијата која што се почесто ја посетува пејачката и виолинистка Андријана Јаневска. Причината за посетите е професионална, а како што...

Градинарски идеи за наводнување

За сите љубители на растенијата, цвеќињата и работата во градина, следува сезона кога е важен начинот на нивната нега посебно наводнувањето, поради...

Тодорица, верувања и обичаи: Еве што треба да направат вечерва немажените девојки

Утре е Тодорова Сабота, а пред празникот кој има големо значење, навечер немажените девојки во петок кон сабота треба да стават огледало...