-0.3 C
Skopje
Wednesday, April 8, 2020

Светски познатиот дизајнер Карл Лагерфелд почина на 85 годишна возраст

Карл Лагерфелд - човекот кој го направи Париз престолнина на светската мода почина денеска во 85. година од животот.

Производи од марихуана: Во Канада ја мачкаат на леб а наскоро и ќе ја...

Нутела со марихуана   Во САД направија комбинација од два производи познати по тоа што релативно лесно предизвикуваат зависност. Најновиот производ беше регистриран како трговска маркаNugtella и...

Арнолд Шварценегер на 71 година стана рапер „Pump It Up“ – видео

Славниот холивудски актер Арнолд Шварценегер на 71 година сними рап песна со австрискиот пејач Андреас Габалиер. Во песната славниот...

Една кучешка година сепак не е еднаква на седум човечки

Една кучешка година „вреди“ колку седум човечки, ваквото верување дека староста на кучето може да се одреди ако неговите години ги помножите...

Од денеска во клупи без мобилни телефони- еве за кои ученици важи тоа

Француските ученици од денеска се враќаат во училишни клупи без мобилни телефони, откако владата пред еден месец усвои Закон за забрана за користење на...

Инстаграм почна да го крие бројот на лајкови за да се намали стресот на...

Инстаграм почна да ја крие бројката на лајкови на постови во некои држави, како Австралија и Јапонија, со цел да го „намали...

Акциите на Тесла паднаа откако директорот Илон Маск запали џоинт на интервју во живо...

Акциите на Тесла паднаа за седум проценти денеска, откако директорот Илон Маск при интервју запали џоинт. Маск разговараше со комичарот Џо Роган и во текот...

Париз постави еко-писоари со поглед кон туристичките чамци на Сена, локалните жители остро реагираат

Нови еколошки, но целосно изложени писоари, распоредени на улиците низ Париз, предизвикуваат остри реакции кај локалното население. „Тоа е ужасно. Нам ни е кажано дека...

Она што прво ќе го забележите на сликата кажува за вашиот карактер!

Она што личноста го гледа на сликата е одредено од нејзиниот карактер и нејзината личност. Апстрактните слики можат да ги истакнат нештата...

Мајли Сајрус со нова гола фотка, овојпат не е сама и покажува многу повеќе

Во нејзин контроверзен и провокативен стил, Мајли Сајрус гола на плажа ги најави своите идни работни планови. Мајли пред...

Stay connected

1,564FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow

Latest article

Кафето, некои луѓе ги расонува некои не. Зошто?

Сигурно сте забележале дека додека кај едни луѓе кафето има инстантен разбудувачки ефект, други можат да го испијат непосредно пред спиење и...

Видео: Чернобил радиоактивно зрачење 16 пати над дозволеното

Во Чернобил, Украина, каде во 1986 се случи најголемата нуклеарна катстрофа, избувнале два пожари кои зафатиле над 100 хектари земјиште. ...

Бананите се најлошата храна која може да ja изберете за појадок

Бананите се на самиот врв на здрави намирници, обезбедуваат енергија, заситуваат, имаат висока содржина на калиум и магнезиум, добри се за срцето...

Бугарски професор: Александар Македонски умрел од корона вирусот, коските му се во самуиловата тврдина...

Поглаварот на ископувањата на тврдината Самоил ме извести дека ги пронашол коските на Александар Велики и е утврдено дека владетелот починал од...