12 C
Skopje
Monday, September 21, 2020

Неверојатно откритие на археолозите: Пронајдено сирење старо 3.200 години!

Археолозите кои работат на истражување на гробница од антички Египет пред неколку години пронајдоа состојка за која неодамна е утврдено дека е едно од...

Шеснаесет медицински сестри од итната помош забремениле во исто време (ВИДЕО)

Во болницата во градот Меса , во американската држава Аризона , дури 16 медицински сестри , сите вработени во итната помош , се бремени. Дури...

Секој може да биде суперхерој, само ако има кој ќе му ги среди специјалните...

Во основа, сите луѓе се исти. Така што, секој може да биде суперхерој, само ако има човек кој ќе му ги среди специјалните визуелни...

Турски фудблски клуб продаде 18 играчи за да купи 10 кози !

Интересен случај е забележан во Турција… Турскиот фудбалски клуб Гулшпор кој игра во една од пониските лиги во оваа земја, продал 18 младински играч со...

Париз постави еко-писоари со поглед кон туристичките чамци на Сена, локалните жители остро реагираат

Нови еколошки, но целосно изложени писоари, распоредени на улиците низ Париз, предизвикуваат остри реакции кај локалното население. „Тоа е ужасно. Нам ни е кажано дека...

Производи од марихуана: Во Канада ја мачкаат на леб а наскоро и ќе ја...

Нутела со марихуана   Во САД направија комбинација од два производи познати по тоа што релативно лесно предизвикуваат зависност. Најновиот производ беше регистриран како трговска маркаNugtella и...

Се степаа за селфи кај познатата Фонтана ди Треви во Рим (видео)

Фонтана ди Треви е една од најголемите и најпознати архитектонски и уметнички дела и светска туристичка атракција која секоја година ја посетуваат огромен број...

По дури десет години доаѓа „Рамбо 5“ – Сталоне и на 72 години во...

Седумдесет и двегодишниот Силвестер Сталоне не може без Роки, но и без Рамбо. Најновото продолжение од серијалот за боксерот Роки Балбоа на големото платно...

Нилски коњ убил турист во Кенија додека го фотографирал

Немилиот настан се случил во саботата додека Кинезите го фотографирале пределот. Повредениот турист е згрижен во блиска болница во градот Наиваша, на 90 километри југоисточно...

Само што излегол од затвор: Маж убиен на истото место каде пред 33 години...

Дејвид Гаут (54) е пронајден мртво во својот дома во Њу Тредегар во Велс, а според пишувањата на локалните медиуми, полицијата уште не ја...

Stay connected

1,584FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
93FollowersFollow

Latest article

Тина Тарнер се враќа на музичката сцена. Заедно со Кајго го објавија ремиксот на...

На задоволство на милиони обожаватели ширум светот, легендарната поп-дива Тина Тарнер го прекрши ветувањето дека ќе се збогува со естрадата, што го...

Чувар куќа и мед за хемороиди, желудник, тироидеа и цисти

Чувар куќа може да се користи за лечење на висока температура и грозница, против крварење во носот, за регулирање на крвниот притисок,...

(ВИДЕО) Фуркан Салиу влезе во Инфективна на интензивна нега и од прва долови што...

Новинарот Фуркан Салиу влезе во Инфективната клиника Скопје, на одделението за Интензивна нега каде што се лекуваат најтешко болните од Корона. Притоа...

Тамара Тодевска ја објави англиската верзија на новиот сингл

Пред некој ден, македонската пејачка ги израдува фановите со нова песна, насловена „Слобода“. Песната, која ќе биде дел од нејзиниот трет...