21 C
Skopje
Saturday, June 6, 2020
Home World News

World News

World News – Breaking international news and headlines

Најголема турнеја на сите времиња, ЕД ШИРАН го урна рекордот на „ЈУ-ТУ“

Ед Ширан им се заблагодари на фановите откако неговата актуелна турнеја стана најголема на сите времиња. Турнејата „Поделено“ постигна...

Болничар во Германија усмртил најмалку 85 пациенти

Болничарот Нилс Хегел денеска е осуден на доживотна казна затвор за убиство на 85 пациенти додека работел како болничар во неколку болници...

Светски познатиот дизајнер Карл Лагерфелд почина на 85 годишна возраст

Карл Лагерфелд - човекот кој го направи Париз престолнина на светската мода почина денеска во 85. година од животот.

Френки Муниз од “Malcolm in the Middle” не се сеќава дека ја снимал серијата

Френки Муниз е актер кој е препознатлив по главната улога во серијата "Malcolm in the Middle" која се емитуваше од 2000 до 2006 година....

Авио компанија отпушти шестмина вработени поради лажни фотографии објавени на твитер

Вработените во Ријанер , кои спиеја на под и чии фотографии беа објавени на Твитер , добија откази од компанијата. Од комапнијата објаснуваат дека вработените...

НБА кошаркар спиел со 341 жена: Сопругата знаела само за 8 неверства на сопругот

Бренди и Џејсон Максијел (поранешен НБА кошаркар) биле во врска цели 17 години започнале да се забавуваат уште како тинејџери а се венчале во...

Avicii dead at 28

  Swedish DJ Avicii, pictured in 2013, was found dead on Friday. (Amy Sussman/Invision/AP) Swedish DJ and producer Avicii was found dead on Friday, his publicist...

Taylor Swift Buys “Traditional” House in Beverly Hills

Taylor Swift: California Girl Taylor Swift bought a house in Beverly Hills in late April 2011 for $3.5 million. While Swift still has close ties...

Stay connected

1,582FansLike
6,210FollowersFollow
4,350FollowersFollow
96FollowersFollow

Latest article

Чувар куќа и мед за хемороиди, желудник, тироидеа и цисти

Чувар куќа може да се користи за лечење на висока температура и грозница, против крварење во носот, за регулирање на крвниот притисок,...

(ВИДЕО) Фуркан Салиу влезе во Инфективна на интензивна нега и од прва долови што...

Новинарот Фуркан Салиу влезе во Инфективната клиника Скопје, на одделението за Интензивна нега каде што се лекуваат најтешко болните од Корона. Притоа...

Тамара Тодевска ја објави англиската верзија на новиот сингл

Пред некој ден, македонската пејачка ги израдува фановите со нова песна, насловена „Слобода“. Песната, која ќе биде дел од нејзиниот трет...

РАЗРЕШЕН РЕИСОТ СУЛЕЈМАН РЕЏЕПИ КОЈ ГО ПРОГЛАСИ КОВИД-19 ЗА МРТОВ

Поглаварот на Исламската верска заедница(ИВЗ) Сулејман Реџепи е разрешен од функцијата. До избор на нов претседател функцијата ќе ја извршува гостиварскиот муфтија...