Пред некој ден, македонската пејачка ги израдува фановите со нова песна, насловена „Слобода“. Песната, која ќе биде дел од нејзиниот трет студиски албум.

Песната има три верзии – на англиски, македонски и српски.

Loading...

Македонската веке ја слушнавме а денес Тамара ја објави и англиската верзијана песната , со наслов „Rise“. Музиката е дело на Роберт Билбилов, а текстот е напишан од Коста Петров и Сања Поповска.

Останува да ја слушнеме уште српската верзија

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here